VIDEO: Benzínová fontána v Německu. Muži utrhli hadici a málem způsobili požár

Němečtí policisté pátrají po dvou mužích ve voze s českou poznávací značkou. O minulém víkendu odjeli poněkud narychlo z čerpací stanice v německé Žitavě a zapomněli nejen zaplatit, ale i vytáhnout tankovací pistoli z hrdla nádrže. Když muž za volantem šlápl na plyn, pistoli i s hadicí utrhl a stojan se proměnil v benzínovou fontánu.
Urvaná hadice

Pro čerpadlářku, která byla v tu chvíli venku, to byla velmi stresová situce. Riziko požáru bylo obrovské, stačila sebemenší jiskra. Všechno ale nakonec dobře dopadlo, jen škoda není rozhodně malá, majitel čerpací stanice ji odhadl na zhruba deset tisíc euro, tedy v přepočtu více než čtvrt milionu korun. 

Čeští policisté se tedy, až jim dorazí žádost o spolupráci z německé strany, do vyšetřování vloží, zatím prý nemohou dělat nic. Nahlédnutím do registru ale jednoduše zjistí, jestli vůz nebyl kradený, případně jestli značka k autu patří. Jestliže byli oba muži Češi, Němci nebo třeba Poláci, kteří to do Žitavy mají také velmi blízko, to zatím není jasné. Video, které na sociální sítě umístil Thomas Rössel, dobrou vizitku Čechům nedělá. Během několika dnů ho zejména v Německu sdílely tisíce lidí.

Pokud byste poznali někoho ze dvou mužů v autě, můžete volat i českou linku 158 nebo kontaktovat naši krimi linku na čísle 607 100 300.           

reklama