VIDEO: Bezdomovec pomohl policistce zneškodnit nebezpečného násilníka. Teď má šanci na nový život

Policie v Jižní Karolíně ocenila bezdomovce, který se podílel na zásahu proti agresivnímu muži. Ten nejprve napadl ženu a další lidi ohrožoval nožem. Agresora se nepodařilo zpacifikovat ani zasahující policistce. Na scénu tak nastoupil muž bez domova, který útočníka složil ukázkovým chvatem. Celý incident zaznamenal na video jeden ze svědků.
Bezdomovec pomohl policistce při zásahu proti agresivnímu násilníkovi
Bezdomovec pomohl policistce při zásahu proti agresivnímu násilníkovi
fox news

reklama

Dramatický incident se odehrál ve středu na čerpací stanici ve městě Columbia. Agresivní muž tam nejprve udeřil pracovnici, vyhrožoval jí smrtí a následně nožem ohrožoval další lidi. Útočník se nezklidnil ani po příjezdu policistky, která tak proti němu použila pepřový sprej. Ani to však nebylo nic platné, agresor se odmítal vzdát a policistku dokonce povalil na zem.

Kdo ví, jak by celá situace dopadla, kdyby se na scéně neobjevil odvážný bezdomovec Cray Turmon, který se na nebezpečného pachatele doslova vrhl, složil ho na zem a přidal mu ještě pár ran na rozloučenou. Pak už mu policistka konečně nasadila želízka a muž putoval před soud, kde si vyslechl obvinění mimo jiné z pokusu o vraždu, ozbrojenou loupež a únos.

Odvážný čin bezdomovce Turmona nezůstal bez odezvy a šéf tamní policie ho ve čtvrtek vyznamenal za „mimořádné zásluhy vedoucí k zachování veřejné bezpečnosti“. Turmon, který byl v minulosti opakovaně zatčen za řízení pod vlivem návykových látek, a přišel tak postupně o řidičský průkaz, práci i bydlení, má teď šanci vrátit se zpátky do normálního života.

„Někdo mi jednou řekl, že si musím stát za svým a když v tom neobstojím, tak prohraju. Tak jsem snad obstál,“ prohlásil hrdina dne pro stanici Fox News s tím, že je rád, že byl tentokrát na správné straně zákona. Turmon, který v současné době žije v útulku pro bezdomovce, také doufá, že mu tato příhoda pomůže nastartovat nový, úspěšnější život.

reklama

reklama