VIDEO: Běžec v přímém přenosu plácl reportérku přes hýždě. Hrozí mu vězení

Na velké problémy si zadělal muž z americké Georgie. Během běžeckého závodu totiž plácl přes pozadí reportérku, která zrovna dělala živý televizní vstup. Policie muže následně zatkla a teď mu kromě ostudy hrozí i vězení.
Běžec plácl reportérku přes hýždě v přímém přenosu
Běžec plácl reportérku přes hýždě v přímém přenosu
CNN/WSAV

reklama

Incident se odehrál minulý týden při běžeckém závodě ve městě Savannah. Reportérka Alex Bozarjianová stála kousek od běžců a v živém vysílání komentovala průběh závodu. Jak už to bývá, někteří účastníci se chtěli předvést, a tak mávali do kamery. Jeden z běžců si ale usmyslel něco úplně jiného a sličnou reportérku při běhu plácl přes zadek. Ta zůstala několik okamžiků v údivu, pak ale pokračovala v komentování.

Záznam incidentu se začal okamžitě šířit po sociálních sítích. Sama Bozarjinová navíc vše nahlásila policii, která zahájila vyšetřování. Policisté brzy zjistili mužovu identitu a v pátek zadrželi 43letého Thomase Callawaye. Běžec byl následně obviněn ze sexuálního obtěžování (přečin sexual battery je v zákonech státu Georgia definován jako dotek na intimních partiích jiného člověka bez jeho svolení, pozn. autora). Za to mu hrozí až rok za mřížemi. Do konečného rozhodnutí soudu byl Callaway propuštěn na kauci ve výši 1 300 dolarů (necelých 30 000 korun).

Alex Bozarjianová je ráda, že se tím úřady vážně zabývají, uvedla pro server BuzzFeed její advokátka Gloria Allredová. Sama reportérka na Twitteru Callawayovi vzkázala: „Zneuctil jste mě, ponížil a udělal ze mě věc, na kterou si může každý sáhnout. Žádná žena by něco takového neměla snášet ve své práci ani nikde jinde. Polepšete se.“

Callaway se své chvání snažil vysvětlit v rozhovoru pro server Inside Edition. „Chystal jsem se zvednout ruce a zamávat do kamery divákům. Pak jsem to špatně odhadnul a udělal zlé rozhodnutí. Chtěl jsem se jí dotknout na zádech, nevím, kde jsem se jí přesně dotkl,“ popisoval situaci ze svého úhlu pohledu. Svoji chybu nakonec uznal a reportérce se omluvil.

„Bylo to z mé strany strašné jednání a hrozně jsem chyboval. Nejsem takový člověk, jak mě jiní vykreslují. Nejsem perfektní, dělám chyby a nyní žádám o odpuštění. Přijměte moji omluvu,“ kál se Callaway, který teď musí čekat, jak jeho chování vyhodnotí soud. Datum líčení zatím nebylo stanoveno.

reklama

reklama