VIDEO: Bezohledná jízda cyklistů na pražské náplavce

Na sociálních sítích se objevilo video agresivní jízdy cyklistů na pražské náplavce, během které jeden cyklista naboural hned do dvou chodců. O něco později se pak jeden z partičky málem srazil s protijedoucím kolegou. Ani poté ale neubrala parta na rychlosti a dál zběsile kličkovala mezi lidmi.
Cyklisti na Náplavce
Cyklisti na Náplavce
YouTube / Pražský cyklista

reklama

Jízdu odsoudili jak správci pražských náplavek, tak zástupci cyklistů. Jízdu jsem si pak zkusil na vlastní kůži ve tři hodiny odpoledne. Několikrát jsem musel jet pomaleji než krokem a rozhodně bych si netroufnul přehodit na nejtěžší převody. Na mou jízdu se můžete podívat tady (video je 2x zrychlené):

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jízda Matěje Rychlého

Platí ale dvě základní poučky – náplavka je pěší zóna – rozhodně není jen pro cyklisty, ti tam sice mohou, musí být ale ohleduplní a nesmí jet rychleji než dvacet kilometrů v hodině.

A druhá – dva pruhy hladké dlažby na pražské náplavce neurčují místo vyhrazené pro cyklisty. Hladká dlažba patří i chodcům, a to celá řada cyklistů netuší. Mohou jet po celé šířce náplavky.

 

Matěj Rychlý

reklama

reklama