VIDEO: Boeing na moskevském letišti při vzletu přejel ranvej. Incident naštěstí neskončil tragédií

Posádka Boeingu 737 ruské letecké společnosti S7 zažila v pondělí na moskevském letišti Domoděvovo horké chvíle. Stroj totiž při vzletu přejel ranvej, poškodil u vzletové dráhy pět lamp a v místě, kde skončila dráha, rozvířil oblak prachu. Informoval o tom server Simple Flying.
Ilustrační foto: letadlo společnosti S7 v Moskvě
Ilustrační foto: letadlo společnosti S7 v Moskvě
Pixabay

reklama

Posádka naštěstí Boeing 737 i se 150 cestujícími dokázala bezpečně dopravit do plánovaného cíle, který byl v Simferopolu na Krymu. Kritickou událost na letišti Moskva-Domodědovo zaznamenala bezpečnostní kamera.

Tři poškozené pneumatiky a střepy v podvozku

Inspekce v cílové destinaci zjistila, že v podvozku letadla bylo zaseknuto několik skleněných střepů a že byly poškozeny tři pneumatiky. Na letišti, kde letadlo vzlétlo, zase zůstalo pět poškozených osvětlovacích zařízení. Před odletem zpět do Moskvy zůstal Boeing 737 devatenáct hodin na Krymu.

Příčina incidentu, který mohl skončit i tragédií, zatím nebyla potvrzena. Některé ruské letecké weby spekulují, že posádka mohla vypočítat vzletovou hmotnost pod reálnou hmotností, jiné zase, že posádka zadala nulovou hmotnost paliva namísto vzletové hmotnosti, což může podle leteckých serverů vést až k patnáctitunovému rozdílu.

Flotila ruské letecké společnosti S7 čítá 101 letadel včetně 21 Boeingů 737-800.

Incident tak dal vzpomenout na tragédii, která se před třemi měsíci odehrála na jiném moskevském letišti Šeremetěvo. Letadlo se po nepovedém přistání vznítilo. O život přišlo 41 ze 78 lidí na palubě.

Hořící letadlo na moskevském letišti

VIDEO: V Moskvě nouzově přistávalo hořící letadlo. Mrtvých je až 41

reklama

reklama