VIDEO: Bruselské náměstí plné bot za zabité Palestince

Organizace Avaaz shromáždila 4500 párů bot na bruselském náměstí. Cílem této akce je upozornit na situaci v Palestině a Gaze. Izraelsko- palestinský konflikt má na svědomí již tisíce obětí a právě boty vystavené na náměstí v Bruselu označují počet Palestinců zabitých v uplynulém desetiletí Izraelci. Aktivisté tímto krokem mimo jiné žádají o sankce pro Izrael. Informace přinesla zahraniční média.
Bruselské náměstí plné bot za zabité Palestince
Bruselské náměstí plné bot za zabité Palestince
Facebook/Daniel de Wolff

reklama

4500 párů bot je od včerejška k vidění na bruselském náměstí. Boty tam položili členové organizace Avaaz. Ti chtějí lídrům EU ukázat, že lidem záleží na životech Palestincům a že jim není lhostejná situace v Palestině a Gaze. „Nechceme poukazovat na boj jedné strany proti druhé, chceme hájit lidskost, postavit se za lidi jako jsme my všichni,“ prohlásil zástupce organizace Avaaz Christoph Schot.

 

Při nedávných nepokojích v pásmu Gazy zabila izraelská armáda na šest desítek lidí. Tisíce Palestinců pochodovaly k hraničnímu plotu s Izraelem s cílem vniknout do židovského státu. Za bezcitné krveprolití nyní čelí Izrael kritice. Ten však tvrdí, že odpovědnost za nepokoje nese hnutí Hamás, jenž vládne v Gaze. Právě členové tohoto hnutí byli ve velké většině oběťmi násilného střetu.

Členové organizace Avaaz si ale myslí, že jedinou možností, jak dosáhnout míru v této oblasti, jsou sankce pro Izrael. 

Boty jako symbol obětí nejsou žádnou novinkou. V letošním roce jsme je mohli vidět třeba v USA jako připomínku toho, kolik mladých životů si vyžádalo držení střelných zbraní.

reklama

reklama