VIDEO: Bývalou přítelkyni praštil sekerou do zad. Podle soudu jde o vydírání

Brutální útok sekerou do zad bývalé přítelkyně není pokus o vraždu, ale vydírání. Překvapivý verdikt vynesl Vrchní soud v Olomouci. Zabýval se případem muže, který zraněnou ženu i po útoku sekerou dál surově napadal. A jaký trest dostal?
Soud útoku na přítelkyni

reklama

Jan Šula byl původně obviněn z pokusu o vraždu své bývalé partnerky. K brutálnímu činu došlo podle obžaloby 4. prosince loňského roku v domě kamarádky jeho někdejší přítelkyně. Obžalovaný ji tam po předchozí hádce v garáži chytil pod krkem a rdousil násadou od rýče i holýma rukama. Aby své výhrůžky umocnil, uchopil sedmdesát centimetrů dlouhou sekeru a udeřil ženu ostřím do zad, čímž jí způsobil vážná zranění. Když se zraněná snažila utéct, měl ji znovu napadnout na ulici. 

Šula tehdy argumentoval, že sekerou měl v úmyslu rozbít jen stůl. Tím chtěl ženě nahnat strach. Tvrdil mimo jiné, že škrcení rukama patřilo k jejich běžným sexuálním praktikám. Údajně jí nechtěl nijak ublížit.

Za to mu hrozilo až 12 let za mřížemi. Nakonec Šula vyváznul s šestiletým trestem. Odvolací Vrchní soud mu navíc nařídil, aby své bývalé družce vyplatil odškodné 204 tisíc korun. Obžalovaný násilník s trestem spokojen není. Případem se proto nejspíš bude zabývat ještě Nejvyšší soud v Brně. Dnešní rozsudek už je ale každopádně pravomocný.

reklama

reklama