Video: Čečenský pilot chtěl vzlétnout z běžné silnice. Manévr nezvládl a narazil do automobilu

Letadlo při neúspěšném vzletu narazilo do automobilu
Letadlo při neúspěšném vzletu narazilo do automobilu
Youtube/Алексей Навальный

reklama

Pilot letadla se údajně rozhodl startovat z rovné venkovské silnice určené pro automobily z důvodu, že nedostal povolení k vzletu z běžné letové dráhy. Po rozjezdu se mu ale nepodařilo nabrat výšku a následně proto v plné rychlosti narazil do automobilu.

Nezvyklý pohled na malý aeroplán vzlétající z cesty určené pro jiný typ dopravních prostředků zaujal některé z kolemjdoucích, kteří se mimořádnou podívanou rozhodli natočit na mobilní telefony. Z neúspěšného startu a následného nárazu jsou tak pořízena videa.

 

Na prvním snímku, který se během včerejšího dne objevil na Twitteru s ironickým popiskem „V Čečensku nejsou dokonce ani nehody stejné, jako všude jinde na planetě,“ je vidět, jak letoun naráží do zadní části tmavě modrého pickupu.

 

 

Jen zázrakem při incidentu nikdo nezemřel. Prakticky vedle místa střetu totiž na poslední chvíli uskakoval člověk, který v tu chvíli přecházel přes přechod. Na druhém videu natočeném bezprostředně po nehodě je ale vidět, že silnici i přesto zalila kaluž červené barvy – nabouraný pickup byl totiž naplněný vodními melouny, které převážel.

 

Čečenské záchranné složky ve svém prohlášení potvrdily, že všichni zranění účastníci nehody byli převezeni k ošetření do nemocnice. Neuvedly ovšem počet lidí, kteří lékařskou péči potřebovali. Pilot, který nehodu zavinil, ale podle ruské agentury TASS utrpěl jen méně vážná poranění.

reklama

reklama