VIDEO: Česko zasypává sníh. Hrozí komplikace na silnicích!

SLEDUJEME ONLINE: První výraznější sněžení, které Česko zasáhlo večer, se týká Jablonecka, Semilska, Frýdlantska či Železnobrodska. Sněžilo i ve středních Čechách! Mokrý a těžký sníh začal padat po 18. hodině i v jihovýchodní a východní polovině Čech v polohách nad 400 metrů nad mořem. Napadnout by mělo kolem pěti centimetrů sněhu, ojediněle až deset centimetrů. Sněžení ustane dnes ráno a znovu začne padat v poledne.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Příbram zasypal sníh

reklama

Komplikace může sníh způsobit chodcům, řidičům a zásobování. Pod tíhou mokrého sněhu se mohou lámat větve stromů, škody může sníh způsobit i na drátech elektrického vedení. Řidiči by měli jezdit opatrně a nezapomínat na zimní výbavu.

23:02 Sněží v západní části Čech v místech nad 600 metrů nad mořem

23:20 Jitka Severová poslala fotografii z Jablonce:

Jablonec nad Nisou
Autor: Jitka Severová Jablonec nad Nisou

Sněžení se dnes a v noci na středu očekává v sedmi krajích, a to ve Středočeském, Jihočeském, Plzeňském, Libereckém, na Vysočině a některých okresech Královéhradeckého a Pardubického kraje. Sníh padá i na Kladensku:

Kladno pokrývá sníh
Autor: Mirka Kubíčková Rittigová Kladno pokrývá sníh

23:38 Ve čtvrtek ráno se při vyjasnění budou na mokrých komunikacích ojediněle tvořit náledí a zmrazky. Opatrně!

23:50 Trasa Vimperk - Strážný už přes hodinu je pro kamiony uzavřená! Takto vypadá situace v Kubově huti a podobně to podle Doprava online vypadá i na trase z Krumlova na Volary.

Silnice na Šumavé jsou nezjízdné pro kamiony
Silnice na Šumavé jsou nezjízdné pro kamiony

Vaše fotografie a videa rádi zveřejníme v našem online článku nad ránem i v průběhu noci!

0:20 Tak vypadá situace na dálnici D1 kolem 90. kilometru

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Situace na dálnici D1 kolem 90. kilometru

04:55 Lidé počítat s komplikacemi při chůzi i v dopravě. Mokrý sníh může poškodit stromy či dráty elektrického vedení, což může vést k výpadkům.

05:30 Na Vysočině také večer začalo sněžit a silničáři na dálnici D1 u Humpolce varují před kluzkou vozovkou.

06:00 Skončila výstraha meteorologů. Odpoledne má začít sněžit znovu. Hlavně na Šumavé ale i v Krkonoších.

06:28 Řidiči by si měli dávat pozor na sněhovou břečku, která může namrzat. Očekává se , že ve čtvrtek ráno bude vydána nová výstraha na náledí! Především na Vysočině. Od pátku by se situace měla uklidnit.

06:32 Situace na silnicích je zatím klidná, bez vážnějších komplikací.

06:40 Na dálnici D1 u Humpolce mrholí, je ale ošetřená a jezdí se bez komplikací. Teplota je kolem nuly a vozovka nenamrzá. Všechny práce na nejfrekventovanější dálnici by měly skončit 25.listopadu. Snad se v opravovaných úsecích nebude opakovat kalamita z loňska, kdy sníh a nehody 12.12. uzavřely D1 a řidiči čekali v kolonách i 13 hodin.

6:45 U Netolic v Jižních Čechách začalo opět sněžit. Na Prachaticku napadlo v noci až 7 centimetrů sněhu. V terénu bylo 175 sypačů a znovu se na silnice vrátí. V lesních úsecích mohou vozovky namrzat!

07:00 Dobré ráno ze zasněžené Příbrami!

Zasněžená Příbram
Zasněžená Příbram

07:19 Sněžení už skoro v ceé zemi ustalo a znovu začne po poledni. První sníh nezpůsobil žádné vážnější komplikace. Silničáři situaci zvládli.

9:35 Sníh začal komplikovat dopravu na dálnici D1. Nejhorší je situace na 90. kilometru u Humpolce, kde stojí kamiony, které kvůli sněhu nemohou sjet ani najet na dálnici.

9:40 Sypači použili za posledních 24 hodin 152 tun soli a 46 tisíc litrů solanky. Na silnicích 1. třídy vysypali 175 tun soli.

10:00 Na Vysočině u Humpolce vytvořily nepojízdné kamiony kolony jak na dálnici, tak ve městě. K žádné nehodě ale v místě v souvislosti se sněhem zatím nedošlo.

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!