VIDEO: Chtěli byste takovou panenku? Dost si připlatíte!

Tyhle panenky nejsou z těch, které se dávají jen tak za dobré vysvědčení nebo nějakou tu bolístku. Každý detail, každá ozdoba na botách, šatech, nebo vlasy - jsou samy o sobě uměleckým dílem. Panenky pochází z dílny slavné německé tvůrkyně panenek Sylvie Weserové a stojí až do desítky tisíc dolarů. Jejich těla jsou potažena kůží, obličeje a paže jsou z porcelánu, který je několikrát ručně malován, aby pleť a rysy nabyly na autenticitě.
Jedny z nejdražších panenek světa

reklama

Některé z panenek jsou zdobeny polodrahokamy či krystaly. Každá panenka je naprosto individuální, jejich výrazy zachycují jedinečný pohled a náladu. Některé jsou inspirovány operními hrdinkami, královnami, princeznami a pohádkami. 

Na letošním festivalu v Tbilisi dali pořadatelé i tvůrci panenkám specifickou funkci a ty tak odrážejí tradice a hrdiny módních domů. Sportovní oblečky, nebo ,,malé černé“ a perly, které se staly zásadní pro Coco Chanel. Existuje dokonce nezaměnitelný šatník Karla Largerfelda, který vedl módní dům více než tři desetiletí. Dokonce existuje i ‚‚panenka“ v podobě jeho kočky Choupette.

reklama

reklama