VIDEO: Chyba na cenovce způsobila poprask. Naštvané zákazníky dostali z prodejny až policisté

Bizarní scéna se odehrála v obchodě s elektronikou ve francouzském Montpellieru. Zaměstnanci chybně vytiskli štítky se slevou na 55palcové televizory, které byly rázem k mání za pouhých 30 eur (přibližně 750 korun). Zákazníci tak okamžitě vzali prodejnu útokem a vyhrocenou situaci musela řešit až přivolaná policie. O případu informoval server France 3 Occitanie.
ilustrační foto
ilustrační foto
Police nationale

reklama

Sleva roku, dalo by se říct. Přeškrtnutá cena 439,99 eur (přes 11 100 korun) a pod ní nová, podle které se dala televize značky Phillips s úhlopříčkou 140 centimetrů pořídit za pouhých 30 eur. Není divu, že se taková akce rychle rozkřikla a do prodejny Géant Casíno v jihofrancouzském Montpellieru zamířily během středečního dne desítky koupěchtivých zákazníků.

Jejich nadšení ale u pokladny rychle opadlo. Zjistili totiž, že se nejedná o žádný štědrý výprodej, nýbrž o chybu na cenovce. Zákazníci, z nichž někteří neváhali k pokladně přitáhnout i osm krabic se zlevněným televizorem, se ovšem nehodlali jen tak vzdát. Část z nich dokonce odmítla opustit prodejnu, dokud nedostanou zboží za cenu uvedenou na cenovce.

Napjatou situaci museli vyřešit až přivolaní policisté, kteří nespokojené zákazníky vyvedli z prodejny. Někteří odešli s nepořízenou, jiní přistoupili na dohodu o kompromisní ceně. Na bizarní incident ale nejvíce doplatili zaměstnanci, kteří měli původně končit ve 21:30. Směna se jim kvůli komplikacím podle serveru Midi Libre neplánovaně protáhla až do 1 hodiny ranní.

Vedení obchodu okamžitě zahájilo vyšetřování, během kterého se přišlo na to, že chyba byla v desetinné čárce. Televize po slevě tak měla stát místo 30,99 eur 309,90 eur. Francouzský zákon na ochranu spotřebitele sice říká, že zákazník má zaplatit cenu, která je uvedena na cenovce, pokud je ale tato cena nezvykle nízká, zákon předpokládá, že je spotřebitel „normálně uvažující“ a nemůže si tak činit nárok na zboží s evidentně chybnou cenovkou. Na etiketě televizoru byla navíc signalizovaná sleva 30 %, což přibližně odpovídá ceně 310 eur. Cena 31 eur by odpovídala 93% slevě.

reklama

reklama