VIDEO: Čínští záchranáři hledají přeživší po masivním sesuvu

Na jihozápadě Číny probíhají záchranné akce, při nichž záchranáři hledají pohřešované osoby mezi obrovskými troskami po katastrově způsobené pádem skály a sesuvem bahna. Pokrok je bohužel zatím malý, informovala agentura AP.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Záchranáři hledají přeživší po sesunu půdy v Číně (Zdroj: AP)

reklama

Neštěstí, při němž bylo pohřbeno ve skalách a blátě sedmnáct lidí, se stalo ve středu odpoledne v autonomní prefektuře Liang-šan v provincii S'-čchuan. V té době pracovalo asi třicet lidí na odstranění překážek na železniční trati po silné bouřce, když se na ně svalily kameny a bláto z hor.

Další sesuvy a extrémně horké počasí

Záchranáři čelí řadě problémů, jako jsou dále pokračující sesuvy půdy a extrémně horké počasí, ale v úsilí neustávají. „Hledáme život všude kolem. Nevzdáme se, dokud tu bude záblesk naděje," uvedl jeden z tamních záchranářů.

Místní úřady kromě vysoce přesného radarového monitoringu geologických podmínek posílily také monitorování dalších potenciálních rizik hlídkovými týmy a příslušným vybavením.

výroba-Škoda-auto-foto-youtube-Škoda-auto

Německo i Čína hlásí další špatná čísla, Česko ale překvapuje lepším než očekávaným ekonomickým růstem

Jihozápad Číny je náchylný na přírodní katastrofy

„Především jsme poskytli data velitelství záchranářů. Tato data jim mohou pomoci ve vědečtějším vypracování záchranných plánů,“ uvedl pracovník Čínské akademie bezpečnostních věd a technologií.

Jihozápadní Čína je regionem křehkých geologických podmínek a s nimi spojených přírodních katastrof, jako jsou časté pády skal a sesuvy půdy, které způsobují značné ztráty na majetku i životech. Experti se shodují, že místní úřady by měly přistoupit k vědečtějším měřítkům a přijmout více preventivních opatření v souvislosti s ochranou obyvatel.

reklama

reklama