VIDEO: Další člun s libyjskými migranty zachránila italská loď

Italská záchranná skupina Mediterranea ve čtvrtek vzala na palubu 54 migrantů, kteří se snažili dostat do Evropy z Libye na gumovém člunu.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Další člun s libyjskými migranty zachránila italská loď Zdroj: AP

reklama

Mezi zachráněnými bylo 11 žen, z nichž tři byly těhotné a čtyři děti. Migranty vzala na palubu dvacetimetrová loď s názvem "Alex & Co". Na videu je vidět, jak záchranáři pomocí ultrazvuku kontrolovali, zda-li je miminko jedné z těhotných žen v pořádku. Ošetření a nezbytnou péči poskytli i dalším lidem.

Podle výpovědi posádky požádalo ústřední velitelství italské pobřežní stráže libyjskou pobřežní stráž, aby zasáhla, když viděla gumový člun na moři. Italská iniciativa Mediterranea se rozhodla vzít na palubu migranty proto, protože vzhledem k probíhajícímu konfliktu neuznává Libyi jako bezpečné místo.

Italský ministr vnitra a místopředseda vlády Matteo Salvini na Facebooku napsal, že je proti vstupu záchranné lodi do Itálie a navrhl, aby zamířila do Tuniska. Organizace Mediterranea už požádala úřady na ostrově Lampedusa, aby zde mohla přistát. Debata mezi záchrannou skupinou a italskou vládou by mohla vytvořit další konflikt. Kabinet už vydal další závazné pokyny týkající se zachraňování na moři. Pokud lodě nebudou záchranné mise koordinovat s italskými úřady a následně budou žádat o povolení vplout do italských přístavů, poruší státní bezpečnost. Jestliže organizace při záchraně migrantů poruší předpisy, může se vystavit hrozbě trestního stíhání za napomáhání při pašeráctví lidí.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!