VIDEO: Další děsivá vražda v Německu. Migrant ze Sýrie na ulici mečem rozsekal jiného muže

V německém Stuttgartu byl ve středu odpoledne mečem zavražděn šestatřicetiletý muž kazašského původu. Podle německého serveru Neue Ruhr Zeitung má být pachatelem mladý Syřan. Útoku měly přihlížet desítky svědků. Podezřelého policisté zadrželi a zjišťují motiv brutálního činu.
Útočník ve Stuttgartu mečem zabil muže
Útočník ve Stuttgartu mečem zabil muže
@Remstal Rebell / YouTube

Útok se odehrál na městské ulici před očima desítek svědků, z nichž někteří ho natočili. Oběť měla být opakovaně sekána a bodána mečem, uvedl německý server Bild.

Útočník a oběť měli být dříve spolubydlícími

Útočník, kterým je podle informací regionálního deníku Neue Ruhr Zeitung (NRZ) osmadvacetiletý syrský migrant, jenž do Německa přišel v roce 2015, ujel z místa činu na kole a posléze byl pronásledován policisty podpořenými vrtulníkem. Policistům se útočníka podařilo zatknout. Podezřelý je momentálně vyšetřován za pomoci tlumočníka policií.

Frankfurtské vlakové nádraží po neštěstí

Eritrejec zadržený pro vraždu chlapce má trvalý pobyt v Curychu, ženu a tři děti. Ministr vnitra Seehofer svolal bezpečnostní schůzi

Podle regionálního deníku se oběť kazašského původu a útočník znali, protože měli být dříve spolubydlícími. Motiv zatím není znám, nicméně svědkyně pro Bild uvedla, že útočník na oběť několikrát křičel: „Proč jsi to udělal?“

Další děsivý útok tak přišel v krátkém sledu po pondělním incidentu, kdy Eritrejec s trvalým pobytem ve Švýcarsku, který byl dáván za příklad úspěšné integrace do evropské společnosti, shodil ve Frankfurtu pod vlak ženu a její dítě. Osmiletý chlapec pod vlakem zemřel.

POZOR: video obsahuje násilný obsah

reklama