VIDEO: Další padesátku migrantů zachránili aktivisté na moři

Humanitární loď Ocean Viking v mezinárodních vodách u Libye zachránila v neděli dalších 50 migrantů. Norské plavidlo provozuje organizace Lékaři bez hranic (MSF) společně s charitou SOS Méditerranée. Novinář agentury AP byl na palubě svědkem záchrany těhotné ženy, 12 nezletilých a 37 mužů ze subsaharské Afriky. Stále však není jasné, kdy a kde se budou moci vylodit.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Další padesátku migrantů zachránili aktivisté na moři ZDROJ:AP

reklama

Za zatažené oblohy a občasného deště bylo v neděli lodí Ocean Viking zachráněno 50 migrantů na přeplněném gumovém člunu nedaleko od Libye. "Bůh ti žehnej!" řekl jeden z mužů záchranářům, když předávali promáčeným a bosým cestujícím záchranné vesty. Minimálně dva lidé, kteří byli nemocní, se při příjezdu zhroutili a další dva byli mírně podchlazení.

Záchrana nastala asi 14 hodin poté, co loď Ocean Viking, stejně jako libyjské, italské a maltské úřady a humanitární pozorovací letadlo, obdržela e-mail od Alarm Phone, horké linky pro migranty, upozorňující, že gumový člun s 50 lidmi na palubě naléhavě volá o pomoc.

Loď Ocean Viking, která se již nacházela v blízkosti záchranné zóny ve Středozemním moři, informovala všechny úřady, že zahajuje aktivní pátrání po přistěhovalecké lodi. Modrý gumový člun s 50 migranty byl spatřen na obzoru kolem poledne.

Podle námořního práva už požádala loď libyjské, italské a maltské orgány o bezpečné místo pro vylodění záchranářů. Mezinárodní orgány pro migraci a lidská práva tvrdí, že Libye není bezpečným místem.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!