VIDEO: Další výbuchy z chemičky otřásly Texasem!

Středeční série výbuchů a následný požár v petrochemické továrně v americkém Texasu si vyžádala nejméně tři zraněné. Evakuováno bylo asi 60 tisíc lidí z okruhu 6,4 kilometru od továrny. Druhý výbuch natočili svědci mobilním telefonem.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Další výbuch chemičky v Texasu natočili svědci ZDROJ: CNN

reklama

Výbuchy otřásl komplexem společnosti TPC Group ve městě Port Neches. Vyděšení lidé popisovali i tlakovou vlnu jako zemětřesení a v první chvíli netušili, co se vlastně děje. Silný výbuch rozbíjel okna a vylamoval dveře z pantů. Domy v okolí byly vážně poškozeny. Výbuch byl slyšet ze vzdálenosti 50 kilometrů.

Po první explozi ale následovaly ještě další dvě. Poslední z nich dokonce rozmetala destilační věž. Úřady okresu Jefferson nařídily evakuaci 60 tisíc lidí z měst Port Neches, Groves, Port Arthur a Nederland, která leží v blízkosti hořící továrny. 

V Texasu je to letos již několikátý incident, což úřady amerického státu Texas označily za nepřijatelné. Například letos v polovině března vzplál obrovský požár v chemičce ve městě Deer Park nedaleko Houstonu. Hasiči s ohněm bojovali několik dní, než se ho podařilo uhasit. Vlastník chemičky, společnost Intercontinental Terminals Company (ITC), tehdy uvedl, že nedošlo k žádnému zranění.

O prvním výbuchu jsme psali zde.

reklama

reklama