VIDEO: Demonstranti v Rumunsku ze smrti dívky viní policii

Skandál otřásá Rumunskem! Demonstrace v několika městech, padají hlavy ve vedení policie. Případ únosu a vraždy patnáctileté dívky vyvolal v Rumunsku značnou pozornost veřejnosti. Třikrát volala o pomoc na tísňovou linku, liknavost při zásahu ji stála život. Únosce a vrah ukryl tělo dívky v sudu s kyselinou.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vrah ukryl tělo dívky v sudu s kyselinou, Rumunsko demonstruje za její smrt ZDROJ:AP

reklama

V neděli se shromáždili demonstranti s páskami přes ústa a s transparenty „ZABIJÁK POLICIE“ před budovou ministerstva vnitra na náměstí Revoluce v Bukurešti. Protestovali proti nečinnosti úřadů a hlavně policie. Zapálené svíčky a květiny, jak je vidět na záběrech agentury AP, připomněly památku dvou zavražděných dívek.

Gheorghe Dinca se už přiznal, že zabil dvě dívky, patnáctiletou Alexandru Măceșanu a osmnáctiletou Luizu Melencu, řekl jeho právník Bogdan Alexandru místním médiím.
Macesanu byla ve čtvrtek unesena, zatímco Melencu zmizela už v dubnu.

Byla už vznesena obvinění, že policie byla příliš pomalá, než zareagovala na volání o pomoc patnáctileté dívky. Ta se vydala údajně ve středu autostopem na cestu mezi vesnicí Dobrosloveni, v níž bydlela, a městem Caracal. Tady bydlel podezřelý Dinca. Ve čtvrtek dopoledne dívka třikrát za sebou telefonovala na tísňovou linku 112 a žádala o pomoc. Uvedla přitom, že byla unesena, zmlácena a znásilněna mužem, který jí zastavil a nabídl svezení. Policii trvalo 16 hodin, než se jí podařilo lokalizovat telefon, ze kterého dívka volala, a další tři hodiny policisté před Dincaovým domem čekali na povolení k domovní prohlídce, které však podle rumunských zákonů v naléhavých případech není potřeba. 

Na tísňovou linku údajně volala i Dincaova sousedka, aby upozornila na křik z jeho domu. Policie se oznámením vůbec nezabývala. Rumunská policejní šéfka rezignovala už v pátek po obvinění, že policie reagovala na volání přiliš liknavě. Rumunský prezident Klaus lohannis v neděli v televizním rozhovoru řekl, že instituce nesplnily svou povinnost a že odpovědné osoby budou potrestány.


 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!