VIDEO: Děsivá dopravní nehoda v Itálii. Po explozi cisterny jsou dva mrtví a desítky zraněných

Nejméně dva mrtvé a 70 zraněných si vyžádala hrozivě vypadající nehoda na dálnici v italské Boloni. Podle italských médií se zřejmě cisterna převážející hořlavé tekutiny srazila s jinými auty. Následně došlo k mohutnému výbuchu. Na místě stále zasahuje množství hasičů a záchranářů.
Nehoda v italské Boloni
Nehoda v italské Boloni
AP

reklama

Hlasitá exploze se ozvala zhruba ve 13:00 v oblasti Borgo Panigale, což je předměstí Boloni. Ze záběrů pořízených projíždějícími řidiči se až tají dech - z hustého dýmu po ohlušujícím výbuchu najednou vyletěla směrem k nebi velká ohnivá koule.

 

Bologna today. A great disaster. #bologna #disaster #emergeny #incident #explosion

Příspěvek sdílený Michele Palma (@palmagm2),

Příčina exploze zatím nebyla oficiálně potvrzena. Agentura Ansa informuje, že výbuch nastal poté, co se vozidlo převážející hořlavé tekutiny srazilo s jinými auty. Následně se pak podle serveru Resto del Carlino zřítila část mostu, na kterém k nehodě došlo. Pod ním se ale nacházejí dvě prodejny aut, které mohutný požár okamžitě zachvátil. Začala tak explodovat další auta.

Podle dosavadních informací italských médií jsou potvrzeni dva mrtví a minimálně 70 zraněných, z toho 14 je ve vážném stavu. Mezi zraněnými jsou i zaměstnanci prodejen aut pod poničeným mostem. Na místě stále zasahují jednotky hasičů a záchranářů. Dálnice A14 je v tomto úseku v obou směrech uzavřená.

reklama

reklama