VIDEO: Dezinfekci ulic vzali v Indii zgruntu. Chemikáliemi postříkali i lidi

Z obav šířícího se koronaviru se uzavírají hranice nejen států, ale i měst. Dezinfikují se dopravní prostředky a ulice. V Indii to vzali ale zgruntu. Postříkali i lidi migrující za prací, kteří byli na autobusové zastávce.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hasiči a zdravotníci v Indii postříkali dezinfekcí na ulici i lidi

reklama

Kvůli uzavření hranic a vládním nařízením se v Indii mnoho lidí ocitlo bez práce, a tak migrují za prací jinam, nebo se vrací zpět do svých domovů a vesnic. Zdravotníci a hasiči v nejlidnatějším indickém státě Uttarpradéš, dostali za úkol vydezinfikovat frekventované autobusové zastávky. Dezinfekčním prostředkem ve městě Barélí však postříkali i lidi migrující za prací. Údajně na rozkaz policie.

Na videu je vidět, jak se skupina lidí tiskne k sobě a zdravotníci v ochranných oblecích je omývají dezinfekcí, která je určena k čištění ulic a hromadných dopravních prostředků. Tyto záběry se v Indii začaly rychle šířit na sociálních sítích a vyvolaly vlnu kritiky. „To neměli dělat. Tento případ se už vyšetřuje,“ řekl agentuře AP místní úředník.

Místní reportér od velitele hasičů zjistil, že lidé na autobusové zastávce byli postříkaní chlornanem sodným. K této kauze se vyjádřila i řada místních novinářů a politiků. Své názory sdíleli i oni na sociálních sítích.

„Dělníci si už vytrpěli i tak hodně, tak je prosím ještě ke všemu neomývejte chemikáliemi. Toto je opravdu neochrání. Naopak to jejich zdraví může ohrozit,“ napsal na Twitteru místní politik Priyanka Gandhi Vadra.

„Co se tu snažíte zabít? Koronu, nebo lidi,“ napsal výstižně k videu na svém Twitteru místní novinář:

Místní reportér Alok Pandey, který od velitele hasičů zjistil, které chemikálie byly použity, se o tyto informace podělil na svém twitterovém profilu. „Hádejte, která chemikálie byla použita. Chlornan sodný. Ten může lidem vážně ublížit.“

reklama

reklama