VIDEO: Divák natočil dýmající autobus, který o chvíli později způsobil kolaps na D4

Velký ohlas na facebooku TV Prima včera vzbudilo video, které nám poslal náš divák. Chtěl jen upozornit, že podle něj není normální, že autobus zanechává za sebou viditelnou stopu šedého kouře a nesnesitelného zápachu. Jak se potvrdilo, měl pravdu!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Divák natočil dýmající autobus, který o chvíli později způsobil kolaps na D4

reklama

Manželka, sedící vedle řidiče, která záznam pořídila, popsala, že autobus ucítili, dříve než zahlédli - a to nad Mníškem pod Brdy ve směru na Prahu před devátou hodinou ranní. Když se přiblížili v pravém pruhu, spíše je napadlo, jak je možné, že takový kouř, valící se podle nich pravděpodobně z výfuku, umožní vyjet autobusu s lidmi vůbec na silnici!

Jelikož se nesnesitelý zápach kouře dostal i do jejich osobního vozu a oni neviděli žádné plameny či nic podobného, autobus předjeli a video nám zaslali. A strhla se  lavina komentářů. „To už bude zvykem natáčet na silnicích a posílat to do zpráv?“ podivuje se jeden ze sledujících. Jiný v komentáři navazuje: „Další ubožák s mobilem :D i když ho drží spolujezdec, notně odvádí pozornost pana řidiče.“

Další člověk už připouštěl možnost poruchy: „No, pokud to dýmí, může to být nějaká norma Eura, která ještě neměla filtr sazí. Ale to si ten autodopravce zaplatí v silniční dani, protože ta se platí podle znečištění. Taky se mohl zrovna vypalovat filtr (jede rychle mimo město), to řidič neovlivní.“

Bohužel, jak se totiž ukázalo, jen asi o pět kilometrů dál totiž právě tento autobus soukromého dopravce s dvacítkou cestujících způsobil kolaps frekventované dálnice a poplach mezi hasiči! Další řidiči už hlásili rovnou na policejní linku 158 odstavený autobus a valící se kouř za odbočkou na Jíloviště. 

Mluvčí HZS Středočeského kraje Jaroslav Gabriel nám potvrdil, že ze stanice v Řevnici byla vyslána čtyři vozidla profesionálních hasičů a dvě vozidla dobrovolných hasičů z Dobřichovic a Jíloviště. „Událost nám nahlásila policie ČR jako požár, po telefonátu svědka, který projížděl se svým vozem v protisměru. Po příjezdu našich vozů na místo se zjistilo před devátou hodinou, že nejde o požár, ale o technickou závadu na autobusu, který v tu chvíli vezl asi dvacet cestujících,“ uvedl mluvčí hasičů.  

Vzhledem k situaci cestující opustili autobus a v době příjezdu záchranných složek byl už na místě jen řidič. Na mistě byla i policie a naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Záchranná služba byla odvolána. Hasiči provedli protipožární opatření, odpojili akumulátory a zkontrolovali motorový prostor. „I při příjezdu našich hasičů se valil našedlý kouř z autobusu. Příčinou tohoto stavu byl unikající olej v motorové části. Hasiči následně místo na vozovce, kde autobus stál, zasypali sorbentem, aby vozoka nebyla kluzká a nedošlo k poškození životního prostředí,“ potvrdil Jaroslav Gabriel, tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje.

Přestože autobus stál v odstavném pruhu, kvůli zasahujícím hasičským i policejním vozům vznikala kolona. Později nepojízdný autobus odtáhla servisní společnost dopravce.

reklama

reklama