VIDEO: Do pátku projde kurzem všech 150 řidičů krajské záchranky

Nejsou doktoři, přesto i na nich záleží, jestli pacient přežije. Řidiči sanitek musí často jezdit na hraně. A není to vůbec jednoduché, na jedné straně někdo, kdo hraje o každou vteřinu, na straně druhé bezpečí samotné posádky i všech, které sanitka na své cestě potkává.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Sanitky v těžkém terénu

reklama

Právě proto se teď Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje pro své řidiče rozhodla uspořádat ojedinělý kurz jízdy v obtížném terénu. Se sanitkami se vydali do bývalého vojenského prostoru Ralsko, kde si na lesních cestách plných výmolů i bahna mohli vyzkoušet limity svých vozů i nejnovější asistenční systémy, které právě v terénu pomáhají. I když všechny sanitky mají náhon na čtyři kola, nebylo dost často jednoduché všechna prudká stoupání i klesání se čtyřtunovými kolosy zvládnout.

Sami řidiči si ovšem kurz velmi pochvalovali, vyzkoušet si takhle "nanečisto" bez pacientů jízdu v terénu pro ně byla ohromně cenná zkušenost. Mohli jít na hranici rizika a teď už vědí, co vše si mohou či nemohou se svými vozy dovolit.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!