VIDEO: Do španělské Ceuty vnikli další běženci. Skokem!

Nejméně 155 migrantů ze subsaharské Afriky úspěšně přešlo do španělské enklávy Ceuta. Skočili přes ploty oddělující území Maroka. Tentokrát nelili na policisty kyselinu. Záběry zveřejnila agentura AP.
Do španělské Ceuty vnikli další běženci ZDROJ:AP

reklama

Nejméně 155 migrantů ze subsaharské Afriky úspěšně přešlo do španělské enklávy Ceuta poté, co skočili přes ploty oddělující území Maroka. Sedm z migrantů se drželo na vrcholu 6 metrů vysokého plotu déle než dvě hodiny, dokud je maročtí policisté nestáhli dolů. Větší skupina asi 250 lidí se pokusila přejít ve stejnou dobu, na vlnolamu, kde 8,2 kilometrový dvojitý plot končí v moři. Většina z nich pocházela z Guineje.

Jeden z migrantů byl převezen do místní nemocnice s pořezáním o ostnatý drát, který ukončuje ploty, a dalších sedm bylo ošetřeno Červeným křížem v dočasném středisku pro  migranty. Migranti tam obvykle pobývají, když žádají o azyl nebo čekají na příležitost vycestovat do poloostrovního Španělska.

Páteční pokus o překročení hranic v Ceutě je po více než roce. Zhruba tři stovky migrantů se loni pokusily proniknout z Maroka do této španělské enklávy. Více než stovce z nich se bezpečnostní bariéru s ostnatým drátem podařilo překonat. Sedm španělských policistů utrpělo popáleniny od kyseliny či nehašeného vápna, když se běžencům v překonání plotu snažili zabránit. Letos v červenci se přes Melillu, další španělskou severoafrickou enklávu, pokusilo utéct přes 200 lidí. Většina z nich byla zastavena.

Organizace pro lidská práva v minulosti kritizovaly nakládání s bezpečností na obou stranách hranice. Španělská socialistická vláda se minulý rok zavázala stáhnout kontroverzní ostnatý drát a nahradit jej zvýšením plotu na 10 metrů a navýšit dozor a technologie k zastavení porušování.

reklama

reklama