VIDEO: Do stíhačky udeřil blesk. S pilotem to pořádně zamávalo

Hodně nepříjemný zážitek má za sebou kuvajtský pilot stíhačky F/A-18 Hornet. Během letu ho totiž zasáhl blesk. Nevšední incident zachytila kamera v kokpitu a sám postižený pilot ho následně zveřejnil na sociálních sítích.
Blesk zasáhl stíhačku
Blesk zasáhl stíhačku
Instagram/@lvjackpilot

reklama

Úder blesku je na záznamu dobře vidět i slyšet. Z reakce pilota lze vyčíst, o jak nepříjemnou situaci se jednalo. Ten nakonec i z incidentu vyvázl bez zranění. To se ovšem nedá říct o stíhačce, která utrpěla blíže nespecifikované poškození.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

You seen it here first...Confirmation from @q18pilot it was definitely a lightning strike!!! The aircraft sustained damage, but do not know the extent. Viper is okay, but claims he’s been really tired since the incident. CLICK on the LINK in my BIO for USA Today @usatoday article.  Video  sent via @q18pilot 18 DRIVERS  @tylerdavies6 @q18pilot @rhinodrvr @oldirtytaco @zoohyeree @jmfisac @vfa115_eagles @fer_lxvii @tbenton5614 @ninjafritz @juliansupertramp7 @gs_flyingpnw @javi9392 @robertmnelson @matthewkutryk @jbokel152 @dkamps89 @aluisgalan @math2488 @r_francis17 @marcosj54 @joekirk009 @mikejimenezbarragan @hansel.scott @saucydegrassi @cf18demoteam @timothyjamesb   Not All Listed 

Příspěvek sdílený JACK aka HITCH (@lvjackpilot),

 

Moderní vojenská i civilní letadla jsou na podobné situace dobře vybavena. Úder blesku jsou schopna ustát, aniž by došlo ke zranění posádky, pasažérů nebo k poškození důležitých systémů.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!