VIDEO: Dodávka vjela do křižovatky na červenou a málem smetla autobus

Absolutní nerespektování červené, anebo jen trestuhodná nepozornost? Stačilo jen málo a v Brně se stala vážná dopravní nehoda. Řidič dodávky vjel totiž do křižovatky na červenou a šofér autobusu MHD měl co dělat, aby na poslední chvíli zabrzdil a zabránil střetu.
Řidič autobusu zabránil nehodě s dodávkou (ZDROJ: PČR)

reklama

V podvečer prvního dubna svou bezchybnou reakcí zabránil pohotový šofér autobusu zjevnému střetu s nebezpečně jedoucí dodávkou. Vše se odehrálo při průjezdu brněnskou křižovatkou ulic Masná a Hladíkova.

Ačkoliv do ní řidič městské hromadné dopravy vjížděl na zelenou, nedal mu očividně nepozorný šofér přednost. Blížící se srážku tak odvrátilo až prudké sešlápnutí brzdového pedálu, vlivem čehož však v autobusu došlo k pádu dvou žen, které navíc cestovaly s malým chlapečkem v kočárku. Jemu se naštěstí jako zázrakem vůbec nic nestalo, obě zraněné ženy musely být převezeny do nemocnice na ošetření. 

Ačkoliv si viník musel být vědom svého riskantního jednání, ani nepřibrzdil a navíc z místa bezostyšně rychle ujel. Naštěstí už nyní dopravní policisté disponují několika kamerovými záznamy, takže pro ně nebude žádný problém tohoto hazardujícího šoféra zjistit.

 

Michal Janotka

reklama

reklama