VIDEO: Doktor Barták se u soudu rozčiloval

Kráglujete tady nevinné lidi jako v padesátých letech, rozčiloval se u libereckého krajského soudu Jaroslav Barták. Bývalý lékař prominentů si opět vyslechl odsuzující verdikt v kauze přípravy vražd.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Doktor Barták se u soudu rozčiloval

reklama

Soudkyně ho odsoudila na osm let, Barták už si přitom odpykává dvanáctiletý trest za sexuální zneužívání svých asistentek.

Právě ve výkonu trestu měl se spoluvězněm plánovat  pomstu lidem, které považoval za své nepřátele. Spoluvězeň ale nakonec Bartáka udal, za dosud ne zcela vyjasněných okolností pořídil záznam rozhovoru s Bartákem na cele s pomocí špionážních hodinek s kamerou. Na videu, které je hlavním důkazem, oba muži rozebírají, jakým způsobem mají být vybrané oběti zavražeděny.

Barták ale svá slova na videu označuje jako pouhé blábolení, prý byl dokonce pod vlivem alkoholu, který se údajně do věznic běžně pašuje. Podle soudkyně ale důkazy hovoří jasně a proto padl odsuzující verdikt.

Barták už přitom jednou v této věci pravomocně odsouzen byl, Nejvyšší soud po dovolání ale rozsudek zrušil a vrátil znovu na začátek ke Krajskému soudu do Liberce. 

Pokud rozsudek Krajského soudu potvrdí Vrchní soud, ke kterému se Barták okamžitě odvolal, může za mřížemi zůstat celkem dvacet let. Osmiletý trest by si totiž začal odpykávat až po uplynutí dvanáctiletého trestu za sexuální zneužívání svých asistentek. 

Po několika dnešních emotivních výrocích na adresu senátu a soudkyně samotné je navíc možné, že Barták bude čelit další žalobě, tentokrát pro pohrdání soudem. Za to hrozí až dva roky vězení.    

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!