VIDEO: Domy obalila metrová vrstva ledu. Vypadaly jako z pohádky

Příroda v okolí Erijského jezera v Americe o víkendu čarovala a domy na pobřeží proměnila v led. Sousedství vypadá jak z pohádky a rodinné domy jsou na první pohled jako kulisy z fantasy filmu. Je to ale opravdové a místním obyvatelům se tato hříčka přírody už tolik nelíbí.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Domy obalila metrová vrstva ledu. Vypadaly jako z pohádky (ZDROJ: CNN)

reklama

Domy obalené ledem s dlouhými rampouchy nabízí dechberoucí podívanou. Dech to vyrazilo i místním obyvatelům, ale tak trochu jinak. Místo do říše divů se probudili spíš do noční můry. Ed Mis žije na pobřeží amerického města Hamburg v New Yorku osm let a ledovou pokrývku už viděl. Tato je prý ale zdaleka nejhorší, co kdy zažil, řekl CNN.

„Zvenku to vypadá jako umělé, nereálné. Uvnitř je ale tma a působí to trochu tajuplně až děsivě. Na zahrádce mám 3,5 metru ledu,“ povzdechl si pan Mis. Obyvatelé se o své domy bojí, led by je mohl vážně poškodit.

Za ledovou pokrývku může silný vítr, který vál od jezera a po dva dny se intenzivně do domů opíral. Drobné kapky vody, kterými vítr ohazoval domy, pomalu mrzly a nabalovaly se. Kvůli tomu se začaly tvořit mohutné, dlouhé rampouchy. Nánosy ledu na domech měřily až jeden metr, ale už pomalu tají.  

reklama

reklama