VIDEO: Dopadli ženu, která v bance několikrát nahlásila bombu

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Dopadli ženu, která v bance nahlašovala bomby

reklama

Kriminalistům se podařilo vypátrat a obvinit osobu, která celkem třikrát oznámila uložení bomby v pobočce banky v Kyjově. První případ se stal 11. března, druhý pak 29. března a poslední 17. dubna letošního roku. Při každé takové události museli policisté evakuovat budovu banky a všechny přilehlé prostory. Do zabezpečeného objektu poté vstupovali spolu se psovodem, který má služebního psa vycvičeného na vyhledávání výbušnin.

V žádném z případů nebyl nikdy žádný výbušný systém nalezen. Zpočátku neznámý pachatel telefonoval z různých mobilních čísel. Kriminalisté se  těmto případům intenzivně věnovali a prováděli operativní šetření a tipování možných pachatelů. V tomto týdnu takzvaně "spadla klec" a kriminalisté zadrželi třicetiletou ženu z Kyjovska, kterou na základě zjištěných důkazů obvinili z trestného činu šíření poplašné zprávy. Při výslechu se ke všem skutkům doznala a důvody jejího počínání jsou předmětem dalšího šetření. Uvedla, že si postupně obstarávala různé telefony a SIM karty, které pak k jednorázovým hovorům použila.

Zřejmě pořádně nedomyslela důsledky svého jednání, protože v případě odsouzení jí hrozí až pět let odnětí svobody. K tomu zřejmě přibydou i finanční náklady spojené se všemi zásahy, evakuacemi osob, ušlým ziskem, výjezdy složek IZS a energetických společností, které na místě zasahovaly. Konečná faktura se může v takových případech vyšplhat až na desítky tisíc korun, možná i více.

reklama

reklama