VIDEO: Dramatická záchrana kočky z hořícího domu. Hasiči ji oživovali kyslíkovou bombou

Kameraman agentury Ruptly, který tento týden natáčel u tragického požáru v ruském Volgogradu, zaznamenal napínavou záchranu kočky, kterou z hořícího domu vynesli hasiči. Zvíře na pokraji smrti se požárníkům pomocí masáže srdce a dávek kyslíku nakonec podařilo přivést zpět k životu. Ke třem lidským obětem tak alespoň nepřibyla i ta kočičí.
Hasiči resuscitují kočku, kterou vynesli z hořícího domu
Hasiči resuscitují kočku, kterou vynesli z hořícího domu
Youtube/RT

reklama

K povolání hasičů neodmyslitelně patří záchrana lidských, ale i zvířecích životů. Pořádně k srdci si tuto úlohu vzali požárníci, kteří přijeli likvidovat požár obytné budovy v ruském městě Volgograd (dříve Stalingrad). Po čtyřhodinovém boji s plameny se konečně dostali dovnitř, kde objevili bezvládné tělíčko kočky. Se smutnou situací se ale nehodlali smířit, a tak zvíře v bezvědomí vynesli ven a začali s resuscitací.

Hasiči kočce okamžitě začali masírovat hrudník a zároveň jí do tlamy pouštěli dávky z kyslíkové bomby. Nepřetržitá dvouminutová snaha požárníků se nakonec setkala s úspěchem a zvíře se jim podařilo zachránit. Celé dramatické akci přihlížela také zoufalá majitelka kočky, která pak hasičům se slzami v očích děkovala za záchranu jejího mazlíčka. 

Ne pro všechny měl ale incident tak šťastný konec. Podle policie nestihli před plameny utéct tři lidé, informuje deník Daily Mail. Co bylo příčinou požáru, nyní zjišťují vyšetřovatelé.

reklama

reklama