VIDEO: Drony v Číně rozstřikují desinfekci. Hongkong má první oběť

Počet nově potvrzených případů nákazy koronovirem v Číně byl v pondělí 3235. Oznámily to dnes čínské úřady. V Číně už je celkem víc než 20 000 nakažených. Úřady nasadily do vzduchu drony, které komunikují s lidmi a rozstřijkují desinfekci. Eliminují tak kontakt mezi lidmi a mají zabránit šíření nákazy.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Drony v Číně rozstřikují desinfekci ZDROJ: AP

reklama

Celkový počet nakažených dosáhl 20 438, zatímco v neděli jich bylo přes 17 000. Zemřelo 425 lidí, což je o 64 víc než předchozí den. První oběť koronaviru zaznamenali v Hongkongu.

Drony se v některých částech Číny používají k rozstřikování dezinfekčního prostředku a ke mluvení s obyvateli v době epidemické izolace, uvedla v úterý státní televizní stanice CCTV.
Úředníci v Číně totiž vyzvali lidi, aby zůstali doma, aby zabránili šíření koronaviru. Nákupní centra, divadla a restaurace se na některých místech uzavřely, aby se lidé neshromažďovali.

Záběry z Hefei v jižní Číně ukázaly, že se dron používá ke stříkání dezinfekčního prostředku ve veřejných prostorách k regulaci viru. V Čching-čou v provincii Šan-tung letěly drony místní policie s reproduktory podél ulic a v obytných komplexech. Informovaly lidi o prevenci a jak se mají chovat.

Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, že počet potvrzených případů bude dál stoupat, protože se zkoumají tisíce odebraných vzorků. V provincii Chu-pej začala přijímat pacienty nově vybudovaná nemocnice s kapacitou tisíc lůžek, další nemocnice s 1500 lůžky má být dokončena v příštích dnech.

V Hongkongu podlehl koronaviru devětatřicetiletý muž, který v lednu navštívil čínský Wu-chan. Podle lékařů trpěl i jiným dlouhodobým onemocněním.

Do Wu-chanu přijíždějí armádní lékařské týmy, které mají lékařům v městských nemocnicích pomáhat. Čínský prezident Si Ťin-pching na zvláštní schůzi politbyra komunistické strany prohlásil, že země vede „všelidovou válku“, která má cestou prevence epidemii zastavit. Ti, kdo své povinnost zanedbávají, budou potrestání, citovala prezidenta televize CCTV.

Čínské ministerstvo zahraničí dnes znovu upozornilo Spojené státy, že by neměly přehánět reakci na epidemické šíření nového koronaviru a vyzvalo Washington, aby spolu s Pekingem nákazu zastavil. Čína vzala na vědomí nabídku americké pomoci a doufá, že pomoc přijde co nejdřív, konstatovala mluvčí ministerstva Chua Čchun-jing.

 

iPrima/ČTK

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!