VIDEO: Dva cestující z obří lodi, kde se rozšířil koronavirus, zemřeli

Dva cestující z obří výletní lodi Diamond Princess, která byla kvůli rozšíření nového typu koronaviru v karanténě v japonském přístavu Jokohama, zemřeli. Dnes o tom informují japonská média s odvoláním na nejmenovaný vládní zdroj. Šlo o muže a ženu, kterým bylo přes 80 let.
Pasažéři na lodi Diamond Princess
Pasažéři na lodi Diamond Princess
AP

reklama

Podle údajů ze středy se na Diamond Princess koronavirem infikovalo více než 620 lidí. Bylo na ní přibližně 3700 cestujících a členů posádky z více než 50 zemí světa.

Plavidlo, které je považováno za největší ohnisko koronaviru mimo Čínu, ve středu po skončení dvoutýdenní karantény opustilo několik stovek cestujících. Podrobněji píšeme zde.

Vyloďování potrvá až do pátku. Už v předchozích dnech z této lodi evakuovaly své občany Spojené státy. Na Diamond Princess původně pluli lidé během luxusní dovolené ve východní Asii.

Čínské zdravotnické úřady dnes oznámily, že za středu přibylo výrazně méně nových případů nákazy koronavirem než v předešlých dnech a týdnech. Naopak výrazně jich přibylo v Jižní Koreji, kde počet infikovaných vzrostl za středu o dvacet. Celkem tak úřady v této zemi evidují 51 nakažených. Testy potvrdily nákazu u nejméně 15 lidí, kteří přišli na bohoslužby, jichž se účastnila jistá osoba infikovaná koronavirem.

Pevninská Čína má nejmíň nových případů koronaviru od 23. ledna

Počet nakažených novým typem koronaviru se v pevninské Číně za středu zvýšil o 394, což je nejméně od 23. ledna. Dnes o tom informovaly čínské zdravotnické úřady. Ještě v úterý testy nově prokázaly nákazu u 1794 lidí. Na nemoc COVID-19 způsobenou novým typem koronaviru podle poslední bilance zemřelo 2118 lidí, za jeden den tak přibylo 114 smrtelných případů. Drtivá většina jich je hlášena z provincie Chu-pej, odkud se epidemie rozšířila.

Celkem se v pevninské Číně doposud nakazilo 74 576 lidí.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!