VIDEO: Dvojice na Brněnsku pěstovala marihuanu, vydělala si 2 miliony korun

Policie obvinila dva muže z nedovolené výroby a prodeje drog. Hrozí jim až deset let vězení. V domě na Brněnsku pěstovali marihuanu a jejím prodejem si podle vedoucího policejního územního odboru Brno-venkov Jaromíra Novotného vydělali nejméně dva miliony korun. Muži jsou stíháni na svobodě.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie zadržela pěstitele marihuany

reklama

Třiapadesátiletý majitel rodinného domu a jeho o jedenáct let mladší společník marihuanu pěstovali podle policie poslední tři roky. „Dům původně koupili pro jiné účely, ale podnikatelský záměr jim nevyšel. Tak se rozhodli, že jej využijí pro tento účel,“ uvedl policista.

Dům je ale ve středu obce a muže mimo jiné prozradil typický pach marihuany, který z domu vycházel. Lidem to bylo podezřelé. Dalším podezřelým momentem byl zvýšený odběr elektřiny v daném regionu Šlapanic.

Mužům hrozí i zabrání nemovistosti

Úkoly si muži rozdělili. Jeden se věnoval pěstování, druhý distribuci. „Marihuanu rozprodávali v Brně a okolí, za tu dobu jí vyprodukovali asi 20 kilogramů. Podle své výpovědi si přišli asi na dva miliony korun,“ uvedl Novotný.

Policie muže zadržela na konci února, když provedla domovní prohlídku. V domě ve dvou místnostech vybavených vzduchotechnikou mimo jiné našla až 400 různě vzrostlých rostlin. Na půdě byly další sušené rostliny. Mužům kromě trestu odnětí svobody hrozí i zabrání nemovitosti, která jako pěstírna sloužila.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!