VIDEO: Dvojnásobná radost v berlínské zoo! Narodila se pandí dvojčata

Pandí samička Meng-meng udělala obrovskou radost berlínské zoo i návštěvníkům! V sobotu přivedla na svět dvě medvíďata. Zoologická zahrada o tom v pondělí informovala na twitteru. Pandy se rodí slepé a mají řídkou srst. Podívejte se na video zveřejněné agenturou AP.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pandy (Zdroj: AP)

reklama

„Meng-meng je mámou – a to hned dvojnásobnou! Jsme tak šťastní, nemáme slov!“ pochlubila se na sociální síti zoologická zahrada. První pandí mládě přišlo na svět v sobotu večer krátce před 19. hodinou. Druhé o hodinu později. Jeden medvídek vážil 186 gramů a druhý 136 gramů. Ředitel zoo Andreas Knieriem potvrdil, že všichni jsou v pořádku a mají se čile k světu. „Přestože jsou to první potomci naší pandí samičky, stará se o ně příkladně. Zpočátku musela obě medvíďata dvě až tři hodiny pít, teplá blízkost matky je pro ně důležitá, aby neprochladla,“ sdělilo vedení zahrady.

Šestiletá Meng-Meng a její devítiletý partner Ťiao-čching žijí v této zoo od předloňského léta. Oba pocházejí z čínské chovatelské stanice a jsou zapůjčeni na 15 let. Berlín za ně platí každý rok přes 23 milionů korun. Návštěvníci zoo matku s mláďaty nějaký čas nespatří. Otec ve výběhu zůstane, protože se na péči o potomky nepodílí.

reklama

reklama