VIDEO: Facka za sezení u rybníka v Řepích? Pražští strážníci: Tohle se už nesmí stát

Poprask na sociálních sítích způsobilo video, na kterém měl pražský strážník dát „facku“ devatenáctileté dívce. Pražská městská policie se na svém facebookovém profilu za incident omluvila a uvedla, že se to už nesmí opakovat.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Strážník měl dát dívce facku (ZDROJ: Facebook.com/Tereza S.)

reklama

„Seděli jsme s kamarády ve čtyřech u rybníka v Řepích (v rouškách a v místě, kde nebyli žádní jiní lidé), když na nás někdo zavolal hlídku. Přijeli ze dvou stran, dohromady jich přišlo pět nebo šest,“ uvedla devatenáctiletá Tereza S. na svém profilu na sociální síti.

Podle ní se měli začít chovat agresivně. „Uvědomujeme si, že jsme porušovali vyhlášku a tedy toto jejich chování absolutně nevyvracím. Všechno tedy probíhalo v pořádku, dokud strážníka jeden z kamarádů nekonfrontoval s tím, že jsou tam taky ve více lidech a ani nedodržují odstup,“ upřesnila s tím, že strážník měl dotyčnému chlapci dát pěstí.

„Ve chvíli kdy jsem se ho (slovně) zastala, tak jsem dostala facku,“ doplnila. Podle jejího vyjádření na sociální síti nepředcházela z jejich strany absolutně žádná agrese, slovní urážení nebo snad zasahování do jeho osobního prostoru.

Strážníci: Vnímáme to jako selhání jedince

Video o několik hodin později zveřejnila i Městská policie hl. m. Prahy s tím, že už se nic podobného nesmí opakovat. „Předmětné video jsme na sociální síti zaznamenali a okamžitě ho předali k prověření nezávislému kontrolnímu orgánu, kterým je Inspekce Městské policie hl. m. Prahy,“ uvedli.

Přestože neví, co celému incidentu předcházelo, z videa je prý zřejmé, že se strážník choval nejen neprofesionálně, ale navíc i v rozporu se zákonem. „Městská policie v Praze má přes 2200 zaměstnanců a velmi bychom si přáli, aby se všichni vždy chovali tak, jak se sluší a patří. Bohužel to nejsme schopni vždy ovlivnit a v tuto chvíli to vnímáme jako selhání jednotlivce,“ upřesnili.

„Jakmile budeme mít k dispozici výsledky šetření Inspekce, zveřejníme je. K celé situaci se stavíme čelem, bez vytáček a rádi bychom se za selhání našeho zaměstnance omluvili,“ dodali pražští strážníci na svém profilu na sociální síti.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!