VIDEO: Filipínského starostu zastřelili přímo během slavnostní ceremonie

Neznámý střelec v pondělí ráno zastřelil filipínského starostu Antonia Haliliho, který zrovna zpíval hymnu při slavnostním ceremoniálu. Starosta města Tanauan byl známý svým bojem proti drogám. Není prvním a pravděpodobně ani posledním místním představitelem samosprávy, který byl zřejmě kvůli drogovému byznysu zavražděn. Od roku 2016, kdy filipínský prezident Rodrigo Duterte vyhlásil válku všem překupníkům a dealerům, jsou vraždy politiků takřka na denním pořádku.
Antonio Halili
Antonio Halili
Facebook/Antonio Halili

reklama

Starosta filipínského města Tanauan Antonio Halili se proslavil tím, že před dvěma lety nechal ulicemi města pochodovat podezřelé z prodeje drog včetně nezletilých s nápisem „Jsem drogový dealer“. S Duterteho metodami boje proti narkotikům byl sice zajedno, i přesto se loni ocitl na seznamu politiků, které vláda podezřívala ze spolupráce s drogovým podsvětím.

K vraždě došlo na veřejnosti, konkrétně při slavnostní ceremonii, na které Halili spolu s dalšími členy radnice zpíval filipínskou národní hymnu. Kulka, která starostu zasáhla, byla podle informací zahraničních médií vypálena z nedalekého křoví. Na videu je patrné, jak jsou lidé, kteří ceremonii přihlíželi, vyděšení a utíkají pryč.

Podle filipínských úřadů zatím policie útočníka nedopadla. Místní se nejvíce přiklání k variantě, že se jednalo o pomstu dealerů za potupný pochod městem. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!