VIDEO: Filipínský prezident nařídil likvidaci pašovaných aut. Pod buldozerem skončily vozy za desítky milionů

Filipínský prezident Rodrigo Duterte na sebe opět výrazně upozornil. Tentokrát výjimečně neurazil žádného státníka ani papeže, ale nechal zničit 75 luxusních aut a motorek v celkové hodnotě milionů dolarů. Vozidla byla zabavena při razii na pašované zboží. Informace přinesla agentura AP.
Filipínský prezident Rodrigo Duterte nařídil likvidaci pašovaných aut

reklama

Samotnou demolici ve městě Sta Ana na severu Filipín si Duterte nenechal ujít. V bílé dělnické přilbě sledoval, jak buldozery nemilosrdně přejíždí přes 68 aut, mezi kterými nechyběly značky jako Lamborghini, Mustang nebo Porsche, a sedm motorek. Cena všech zničených dopravních prostředků byla vyčíslena na téměř 300 milionů filipínských pesos (přibližně 125 milionů korun).

Prezident ve svém projevu, který akci předcházel, připustil, že se mu během jeho úřadování nepovede vymýtit korupci a pašování zboží, nicméně zničení aut považuje za důležité gesto. „Nařídil jsem to, protože potřebujeme světu ukázat, že představujeme dobré místo pro investice a obchod,“ vysvětlil Duterte s tím, že nejdůležitější je nastolení práva a pořádku.

Není to poprvé, kdy Duterte nařídil něco podobného. V únoru tohoto roku proběhla obdobná demolice také v metropoli Manile. Svérázný prezident se zavázal, že bude během svého šestiletého mandátu bojovat proti zločinu, především pak proti korupci a drogám. Jeho krvavé tažení proti překupníkům drog stálo během dvou let život několik tisíc lidí. Právě za své neortodoxní způsoby bývá častým terčem kritiky jak doma, tak v zahraničí. Přesto se Duterte stále těší výrazné důvěře Filipínců.

reklama

reklama