VIDEO: Francouzský orchestr využil možnosti moderních technologií. Krásně ladí i na dálku

Francouzský národní orchestr se během karantény hudby nevzdal a pro lidi, ale i pro sebe, hraje dál. Alespoň na dálku. Díky moderním technologiím vzniklo dechberoucí video.
Francouzský orchestr ladí i na dálku (Francouzský národní orchestr)

reklama

I když jsou muzikanti z francouzského orchestru daleko od sebe ve svých domovech, tak se jim nadále daří se sladit a společně hrát. Využili kouzla moderní technologie a své nahrávky poskládali jako puzzle.

Umělcům chybí společné hraní, a tak se domluvili na skladbě Bolero od francouzského skladatele Maurice Ravela. Vše odstartovali pouze tři z nich, violoncellista, houslista a perkusionista s nápisem „zůstaňte doma“ na jeho červeném bubnu. Postupně se k nim ale přidal zbytek kolegů a vzniklo něco neuvěřitelného.

Tympánista Didier Benetti si bohužel svůj hudební nástroj nemohl vzít domů. To pro něj ale neznamenalo, že v tom své kolegy nechá. Vzal naběračku a dřevěnou lžíci a ve svém obýváku bušil do židlí. Hru alespoň nadšeně předstíral.

„My potřebujeme vás a vy zase nás. Jsme v tom společně a díky hudbě můžeme zůstat nadále v kontaktu,“ vzkázal Benetti všem milovníkům hudby.

Je známo, že hudba má terapeutické účinky a dobrý vliv na psychiku. Toho si je v náročném období vědom i egyptský houslista z Káhiry, který všem sousedům uzavřeným v domácí karanténě udělal malý koncert na svém balkóně. Podle reakcí sousedů všem udělal obrovskou radost.

Houslista z Káhiry udělal na balkóně koncert sousedům (ZDROJ: AP)
Houslista z Káhiry udělal na balkóně koncert sousedům (ZDROJ: AP)

Francie hlásí téměř 70 tisíc nakažených nemocí COVID-19 a bezmála 8 tisíc obětí. Egypt je na tom v porovnání s Francií mnohem lépe. V zemi je zatím hlášeno přes 1070 případů nákazy a přes 71 úmrtí.

reklama

reklama