VIDEO: Francouzský orchestr využil možnosti moderních technologií. Krásně ladí i na dálku

Francouzský národní orchestr se během karantény hudby nevzdal a pro lidi, ale i pro sebe, hraje dál. Alespoň na dálku. Díky moderním technologiím vzniklo dechberoucí video.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Francouzský orchestr ladí i na dálku (Francouzský národní orchestr)

reklama

I když jsou muzikanti z francouzského orchestru daleko od sebe ve svých domovech, tak se jim nadále daří se sladit a společně hrát. Využili kouzla moderní technologie a své nahrávky poskládali jako puzzle.

Umělcům chybí společné hraní, a tak se domluvili na skladbě Bolero od francouzského skladatele Maurice Ravela. Vše odstartovali pouze tři z nich, violoncellista, houslista a perkusionista s nápisem „zůstaňte doma“ na jeho červeném bubnu. Postupně se k nim ale přidal zbytek kolegů a vzniklo něco neuvěřitelného.

Tympánista Didier Benetti si bohužel svůj hudební nástroj nemohl vzít domů. To pro něj ale neznamenalo, že v tom své kolegy nechá. Vzal naběračku a dřevěnou lžíci a ve svém obýváku bušil do židlí. Hru alespoň nadšeně předstíral.

„My potřebujeme vás a vy zase nás. Jsme v tom společně a díky hudbě můžeme zůstat nadále v kontaktu,“ vzkázal Benetti všem milovníkům hudby.

Je známo, že hudba má terapeutické účinky a dobrý vliv na psychiku. Toho si je v náročném období vědom i egyptský houslista z Káhiry, který všem sousedům uzavřeným v domácí karanténě udělal malý koncert na svém balkóně. Podle reakcí sousedů všem udělal obrovskou radost.

Houslista z Káhiry udělal na balkóně koncert sousedům (ZDROJ: AP)
Houslista z Káhiry udělal na balkóně koncert sousedům (ZDROJ: AP)

Francie hlásí téměř 70 tisíc nakažených nemocí COVID-19 a bezmála 8 tisíc obětí. Egypt je na tom v porovnání s Francií mnohem lépe. V zemi je zatím hlášeno přes 1070 případů nákazy a přes 71 úmrtí.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!