VIDEO: Hasiči na Českolipsku bojovali dva dny s lesním požárem

Hasiči na Českolipsku dva dny bojovali s lesním požárem v nepřístupném terénu. Plameny v sobotu odpoledne zasáhly zhruba hektar lesa. Na místo se sjelo celkem deset jednotek hasičů, ti ale do setmění nebyli schopní oheň zcela zlikvidovat, plameny se dál šířily pod zemí v kořenovém systému a neustále se objevovala nová ohniska. S jejich zachycením pomáhal hasičům dron.
Hasiči už druhý den bojují s požárem lesa
twitter

reklama

V neděli se na místo vrátily čtyři jednotky, předpoklad je, že během odpoledne budou hasiči schopni hoření kompletně zastavit. „Práci silně komplikuje terén, je tam mnoho skla a strmých kopců, takže práce jdou někdy dost pomalu, protože je nutné brát v první řadě ohled na bezpečí hasičů,“ upozorňuje David Kořínek, mluvčí HZS Libereckého kraje. „Navíc se jedná o převážně borovicové lesy a tyhle stromy díky silicím, které obsahují, velmi snadno hoří,“ dodává.

Proč začalo hořet, zatím není jasné, ale nejpravděpodobnější příčinou je podle hasičů nedbalost některého z návštěvníků lesa. „Nemáme informace, že by v lokalitě probíhalo nějaké pálení, například po těžbě kůrovcem zasaženého dřeva,“ říká Kořínek.

Při současném suchém počasí přitom stačí jediný odhozený nedopalek nebo třeba nedokonale uhašené ohniště.

 

Libor Tampier

reklama

reklama