VIDEO: Hasiči na Českolipsku bojovali dva dny s lesním požárem

Hasiči na Českolipsku dva dny bojovali s lesním požárem v nepřístupném terénu. Plameny v sobotu odpoledne zasáhly zhruba hektar lesa. Na místo se sjelo celkem deset jednotek hasičů, ti ale do setmění nebyli schopní oheň zcela zlikvidovat, plameny se dál šířily pod zemí v kořenovém systému a neustále se objevovala nová ohniska. S jejich zachycením pomáhal hasičům dron.
Hasiči už druhý den bojují s požárem lesa
twitter

reklama

V neděli se na místo vrátily čtyři jednotky, předpoklad je, že během odpoledne budou hasiči schopni hoření kompletně zastavit. „Práci silně komplikuje terén, je tam mnoho skla a strmých kopců, takže práce jdou někdy dost pomalu, protože je nutné brát v první řadě ohled na bezpečí hasičů,“ upozorňuje David Kořínek, mluvčí HZS Libereckého kraje. „Navíc se jedná o převážně borovicové lesy a tyhle stromy díky silicím, které obsahují, velmi snadno hoří,“ dodává.

Proč začalo hořet, zatím není jasné, ale nejpravděpodobnější příčinou je podle hasičů nedbalost některého z návštěvníků lesa. „Nemáme informace, že by v lokalitě probíhalo nějaké pálení, například po těžbě kůrovcem zasaženého dřeva,“ říká Kořínek.

Při současném suchém počasí přitom stačí jediný odhozený nedopalek nebo třeba nedokonale uhašené ohniště.

 

Libor Tampier

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!