VIDEO: Hasiči na Šumpersku zasahovali u požáru rodinného domu. Nikdo nebyl zraněn

Čtyři jednotky hasičů se v sobotních brzkých ranních hodinách podílely na likvidaci požáru střechy rodinného domku v Rapotíně na Šumpersku. Pro hasiče se jednalo o náročnou několikahodinovou akci. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Předběžnou škodu majitel odhadl na zhruba dva miliony korun, uvádí Hasičský záchranný sbor v tiskové zprávě.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hasiči hasí požár na Šumpersku (zdroj: HZS Olomouc)

reklama

V tísňovém hovoru oznamovatel popsal situaci na místě a informoval o viditelných plamenech šlehajících ze střechy na rodinném domku poblíž místního autoservisu.

Na místě i dobrovolní hasiči, nikdo nebyl zraněn

Operační středisko HZS Olomouckého kraje k pomoci vyslalo profesionální jednotku požární stanice Šumperk posílenou o jednotky dobrovolných hasičů z Rapotína, Velkých Losin a Petrova nad Desnou.

Z pohledu zásahu hasičů se jednalo o náročný několikahodinový zásah vyžadující téměř nepřetržitě činnost hasičů v dýchací technice. Jednotkám se podařilo požár v relativně krátkém čase lokalizovat. Následující hodiny pokračovalo důkladné dohašování menších ohnisek a postupné rozebírání vyhořelé střešní konstrukce. Při likvidaci požáru byla rovněž využita výšková technika. 

Během požáru se naštěstí nikdo nezranil, všichni obyvatelé se včas dostali do bezpečí. Co stojí za příčinou vzniku požáru, je aktuálně v šetření. Výši škody majitel předběžně odhadnul na 2 miliony korun.

reklama

reklama