Video: Havárie školního autobusu: Řidič usnul za volantem

Brzy v pondělí ráno došlo k havárii školního autobusu v Sacramentu. Autobus vrazil do stromu podél silnice a pokračoval směrem k rodinnému domu. Naštěstí prázdný a nikomu z cestujících se tak nic nemohlo stát. Řidiče ale museli převést do místní nemocnice.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nabouraný školní autobus (zdroj: CNN)

reklama

Řidič v autobusu nejdříve narazil do poštovní schránky a pak rovnou do stromu. Autobus to ale nazastavilo. Pokračoval v jízdě dál a vrazil do obrovského kamene před garáží rodinného domu. I na té ale napáchal škody. Podle přihlížejícího Dwayna McNutta mohlo dojít k mnohem vážnější nehodě. „Kdyby kámen nebyl před garáží, tak autobus vrazil do rodinného domu a napáchal tak mnohem větší škody,“ řekl McNutt. Ten potom řidiči přiběhl na pomoc a zavolal mu záchrannou službu. K žádným velkým zraněním nedošlo.

Dwayne McNutt dodal, že podobná situace se už stala. Začátkem tohoto roku řidič školního autobusu Elk Grove údajně také usnul za volantem a narazil do domu. Tento řidič podle právníků trpěl spánkovou apnoií.

Místní policie k situaci dodala, že ospalý řidič je stejně nebezpečný jako ten, co řídí pod vlivem alkoholu. Případ budou nyní vyšetřovat. 

reklama

reklama