VIDEO: Herec Morgan Freeman veřejně obvinil Putina ze msty. Cítí se prý ublížený 

Nositel několika významných cen v oblasti kinematografie, 80letý americký herec Morgan Freeman promluvil pro herce typicky teatrálním způsobem ke spoluobčanům. Zúčastnil se natáčení šotu nevládní organizace „Výbor pro vyšetřování proti Rusku“, zaměřené na obranu zájmů západní demokracie. Moskva se prý chce pomstít USA za rozpad SSSR.
Morgan Freeman - My jsme ve válce!
Morgan Freeman - My jsme ve válce!

Promo video zveřejnil na svém youtubovém kanálu projekt Committee to Investigate Russia (Výbor pro vyšetřování proti Rusku) amerického režiséra Roba Reinera. Podle informací CNN je cílem výboru „široké rozprostření informací o účasti Ruska ve volbách prezidenta USA v roce 2016 a jeho pokračující hrozbě“. Ve videu mluví herec o tom, že jeho země byla atakována. Podle jeho slov se prezident Ruské federace Vladimir Putin chce pomstít Spojeným státům za rozpad Sovětského svazu.

„Atakovali nás. Probíhá válka. Představte si takový scénář na film. Bývalý špion KGB, naštvaný kvůli rozpadu své vlasti plánuje pomstu. Po karierním žebříčku stoupá v postsovětském Rusku stále výš a stává se prezidentem,“ radikálně prohlašuje herec.

Freeman rovněž zmiňuje, že si Putin vybral „zarytého nepřítele“ a obviňuje Putina ve zneužití kybernetických zbraní k boji proti demokratickým státům a v šíření své propagandy. Na závěr vyzývá prezidenta USA Donalda Trumpa k doznání a promlouvá do duše Američanů, aby nebyli lhostejní.

Do poradní rady projektu Výbor pro vyšetřování proti Rusku spadá i bývalý ředitel Národní rozvědky USA James Clapper, starší vědecký pracovník Rady pro mezinárodní vztahy Max Boot nebo politologové Norm J. Ornstein a Charles Sykes.

 

 

Auto: Pavlína Švarcová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama