VIDEO: Hladový lední medvěd se odvážil až k městu na Sibiři

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hladový lední medvěd se na Sibiři procházel nedaleko lidí ZDROJ: AP/@putoranatour

reklama

V ruském průmyslovém městě na Sibiři byl v pondělí spatřen vyhublý lední medvěd.
Oleg Krashevsky, místní nadšenec divoké zvěře a průvodce, natáčel medvěda, který se vyčerpávajícím způsobem snažil hledat jídlo. 


Krashevksy natáčel i dav překvapených lidí na silnici, kteří zastavovali a vystupovali z vozů, aby si medvěda natočili na mobilní telefony. Na pořízených záběrech Krashevského je i slyšet, jak říká okolo stojícím lidem, že medvěd je tak unavený, že se ničeho nebojí. Nakonec přešel silnici a pomalu se vzdaloval.


Úředníci ve městě Norilsk ve svém prohlášení v úterý varovali místní obyvatele před medvědem, který byl spatřen v industriální městské části.


Ředitel tamního loveckého spolku Anatolij Nikolajuk řekl pro agenturu TASS, že naposledy byl lední medvěd v okolí Norilska viděn před více než 40 lety.
Podle něj teď úředníci rozhodnou, zda mohou chytit zvíře a dopravit ho zpět na sever.


Ekologové potvrzují, že divoká zvířata trpí zmenšujícím se prostředím kde můžou lovit. Dalším důvodem migrace blíž k lidem je i ustupující led, když se Arktida otepluje. Proto se někteří z nich vydali na jih při hledání potravy.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!