VIDEO: Italská prokuratura povolila zveřejnit záběry padajícího mostu v Janově

Samotné zřícení trvalo podle těchto záběrů pouhých 14 sekund! Video pochází z firmy Ferrometal, která sídlila nedaleko. Nahrávku ihned po neštěstí zabavila policie, aby zabránila možnému ovlivnění svědků.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Italská prokuratora povolila zveřejnit loňské záběry padajícího mostu v Janově. ZDROJ: GdF

reklama

Při zřícení Morandiho mostu v srpnu zemřelo 43 lidí. Státní zastupitelství v souvislosti s neštěstím vyšetřuje 20 lidí a někdejšího provozovatele mostu - společnost Autostrade per l’Italia.

Minulý pátek byly odstřeleny zbývající dva pilíře konstrukce a zároveň symbolicky zahájeny betonářské práce na pilíři mostu nového. Nový most by měl mít podobu lodi. Konstrukce z oceli má být v noci osvícena elektřinou ze solárních panelů.

Srpnový pád konstrukce poničil i některé stávající budovy, do kterých se již jejich obyvatelé nemohli vrátit. Bez stálé střechy nad hlavou jich zůstalo zhruba 600. Proto se také plánuje i vznik nové čtvrti.

reklama

reklama