VIDEO: Italský ostrov žerou kobylky

Miliony kobylek sužují Sardinii. Za poslední dny zničily už více než 2500 hektarů půdy osázené ovocem, zeleninou i obyčejnou trávou pro krmení dobytka.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Italský ostrov žerou kobylky (zdroj: AP/ MICHELE ARBAU/COLDIRETTI)

reklama

Hejna kobylek se dostávají i do domů obyvatel v obcích Ottana a Oran v centrální provincii Nuoro. Podle italských médií invazi má podle všeho na svědomí nedávný nárůst teplot na ostrově po několika chladnějších měsících.

Na záběrech agentury AP jsou natočená pole a pastviny v centrální oblasti Nuoro pokryté miliony kobylek, které „sežerou na co narazí“. Místní zemědělci tak přišli nejen o úrodu obilí a zeleniny, ale i o trávu a pícniny pro dobytek, těsně před jejich sklizní.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!