VIDEO: Jak pejsek s kocourkem.... obývali Downing Street!

Vládní kocour Larry dovládnul na vyhlášené adrese Downing Street 10! Nový britský premiér Boris Johnson si adoptoval patnáctitýdenní štěně Jacka Russela. Velká Británie teď kromě brexitu může uzavírat sázky i na to, jak se tihle dva snesou.
Britský premiér si pořídil štěně ZDROJ:AP

reklama

Britský premiér Boris Johnson si štěně, které ještě nemá jméno, nechal přinést zástupci útulku v pondělí. Pes pochází z malého zvířecího útulku v Jižním Walesu. Poté, co byl zachráněn z ilegální psí množírny, tady čekal na nový domov. Možná se mu o nejznámější britské adrese - hned po sídle královny - ani v jeho psích snech nezdálo.

Předseda vlády Johnson je spolu se svou přítelkyní Carrie Symondsovou velkým milovnkem psů. I tímhle způsobem, adopcí štěněte, chtějí pomoci novému zákonu – Lucy´s law. Ten vstoupí v platnost příští rok v dubnu a ukončí činnost ilegálních množíren, kde zvířata trpí v úděsných podmínkách. Od příštího roku tak už nebude ve Velké Británii možné zakoupit štěně nebo kotě bez toho, aby jeho nový majitel viděl matku zvířete v místě jeho narození.

Co na nového obyvatele Downing Street řekne vládní kocour Larry, zůstává ve hvězdách. Personál čísla deset však doufá, že mladé štěně se přítomnosti kočky přizpůsobí a Larry nebude mít se psem žádné problémy. Larry už ve funkci přežil dva premiéry - Davida Camerona a Theresu Mayovou, tak snad přežije i temperamentního Jacka Russela!

reklama

reklama