VIDEO: Jako v pekle. Čtyřpatrový dům v Londýně pohltily kompletně plameny

Plameny dnes ráno kompletně zachvátily čtyřpatrový bytový dům ve Worcester Park v jihozápadním Londýně. Na místě zasahovalo přes sto britských hasičů a dvě desítky požárních strojů. Požár je aktuálně pod kontrolou, informoval server Daily Mail.
Požár čtyřpatrové budovy v Londýně
Požár čtyřpatrové budovy v Londýně
@LondonFire / Twitter

Na oheň hasičské sbory v noci upozornily na tři desítky telefonátů, první někdy před půl druhou noční. Požár se po dřevem obloženém bytovém domě rychle rozšířil. Hasiči doposud neuvedli možnou příčinu požáru a ani nedokázali říci, zda byl objekt v době vzniku ohně obydlen.

Na místě zasahovalo 125 hasičů

Na místo se po půl druhé ráno sjelo zhruba 125 hasičů. „Celá čtyřpatrová budova je v plamenech,“ uvedl v noci na Twitteru londýnský hasičský sbor. Podle mluvčího londýnské záchranné služby nebyla hlášena žádná zranění k ošetření ani nejsou žádné informace o obětech. „Žádné pacienty jsme neošetřovali, avšak preventivně zůstáváme na scéně,“ uvedl mluvčí.

Velitel jedné z požárních stanic Graham Adams na místě uvedl, že šlo o náročný požár, na němž jeho lidé pracují. „Hasiči zůstanou na místě několik hodin,“ uvedl s tím, že vyzývají občany, aby se místu pokud možno vyhnuli.

 

Okna a dveře v blízkosti neotvírat

Vedoucí skupiny Rick Ogden, který je rovněž na místě neštěstí, dodal, že kromě vyhnutí se kritické oblasti ještě vyzývá obyvatele v oblasti blízké požáru, aby ponechali okna a dveře domů uzavřená.

Vyhořelý majetek The Hamptons byl dokončen v roce 2010. Detašované byty ve výstavbě v novoanglickém stylu a s dřevěnými průčelími se údajně prodávaly za více než jeden milion liber (téměř 29 milionů korun).

 

reklama