VIDEO: Japonsko zasáhl tajfun. Zabíjel a strhával střechy!

Tajfun Faxai zasáhl Japonsko. Následky jsou tragické - nejméně jeden člověk zemřel. Faxai způsobil vážné problémy v letecké a železniční dopravě i v dodávkách elektřiny. Zrušeno bylo více než 130 letů a mnoho železničních tratí bylo uzavřeno.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tajfun zasáhl Japonsko ZDROJ:AP

reklama

Tajfun zasáhl pobřeží východně od Tokia. Má na svědomí nejméně jednu oběť, počet ale může během dne ještě stoupnout. Asi padesátiletá žena zemřela v nemocnici na následky zranění. Záběry bezpečnostní kamery odhalily, že jí silný vítr mrštil o budovu. Další žena ve věku kolem 20 let byla vážně zraněna ve městě Ičihara východně od Tokia.

Záběry agentury AP dokazují, že jde o jeden z nejsilnějších tajfunů, kterému čelila japonská metropole. Doprovázel ho rekordní vítr a lijáky. Vítr strhával kovové cedule z budov, převracel nákladní automobily. Evakuace byla nařízena zhruba pěti tisícům lidem  jižně od Tokia kvůli nebezpečí sesuvů půdy.

Tajfun se už opět vrátil na moře, ale silné deště mají trvat ještě několik hodin.

reklama

reklama