VIDEO: Jeden z agresorů z Letné, který napadal mladistvé, byl dopaden!

Je mu teprve šestnáct let, na svědomí toho ale má docela hodně. Policisté už mají jednoho z agresorů, kteří chodí mlátit mladistvé na pražskou Letnou. Tak trochu za to mohl čtyřiadvacetiletý Matěj, ten totiž na agresora přivolal policisty a ještě ho identifikoval. Nutno říct, že o tenhle zážitek rozhodně nestál.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor k útočníkovi z Letné

reklama

S kamarádem čekal na autobusové zastávce na pražském Proseku, byl pozdní večer. Zničehonic se před ním objevil právě agresor. Proti Matějovi se rozeběhl, vytáhl plynovou zbraň, namířil na chlapce a pak ho s ní udeřil takovou silou, že mu vysekl kus tváře.

Právě po tomhle útoku zavolal Matěj policisty. Ti šestnáctiletého mladíka zadrželi a zajistili i plynovou zbraň. Nakonec se ukázalo, že ten samý mladík napadl ve stejný večer minimálně tři lidi.

Policisté se na něj pak zaměřili a zjistili, že napadení má skutečně na svědomí celou řadu a že útočil i na pražské Letné. Kriminalisté už věc oznámili i sociálním pracovníkům, podle nich měl šestnáctiletý nastoupit do diagnostického ústavu, ale neudělal to. Zatím ještě nebyl obviněn. Je podezřelý z výtržnictví, ale až budou mít detektivové v rukou lékařské zprávy, je možné, že bude obviněn z ublížení na zdraví. Normálně by mu tak hrozily tři roky vězení, protože je ale mladistvý, automaticky se mu trest snižuje na polovinu.

 

Matěj Rychlý

reklama

reklama