VIDEO: Jedovatá houba – antisemitská kniha, kterou lze volně koupit

Přeživší druhé světové války a židovské instituce tvrdě kritizují prodej nacistické knihy s názvem Jedovatá houba. Jedná se o antisemitskou knihu pro děti z roku 1938, kterou je v Česku možné koupit přes internet. Případ teď řeší policie.
13. 2. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: POLICIE ŘEŠÍ PRODEJ NACISTICKÉ KNIHY, PODLE ODBORNÍKŮ JE JEJÍ ŠÍŘENÍ ZA HRANOU
13. 2. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: POLICIE ŘEŠÍ PRODEJ NACISTICKÉ KNIHY, PODLE ODBORNÍKŮ JE JEJÍ ŠÍŘENÍ ZA HRANOU

reklama

„Jak poznat Žida podle odporného a nasládlého zápachu.“ Nejen takové rady najdete v knize Jedovatá houba. Tomu, že je v dnešní době možné takovou knihu prodávat bez trestu, nerozumí například pan Tomáš Radil – během druhé světové války byl v koncentračním táboře Osvětim. Nacisté ho tam transportovali ve třinácti letech.

Kniha je volně v prodeji
Kniha je volně v prodeji

Knihu vydalo nakladatelství Guidemedia, které dříve vydalo projevy Adolfa Hitlera a čelilo kvůli tomu obžalobě za schvalování genocidy a podpory hnutí směřujícího k potlačení lidských práv a svobod. Loni ho Nejvyšší soud obžaloby zprostil. Nakladatelství plánuje tuto nacistickou protižidovskou knihu šířit dál, údajně kvůli velkému zájmu. „V tuto chvíli pro velký zájem připravujeme dotisk,“ uvedlo nakladatelství v emailu s oficiálním vyjádřením.

Jedovatá houba
Jedovatá houba

V knize je několik básní a nechybí ani protižidovské fotky. Knihu některé e-shopy prodávají v průměru za tři sta korun. V úvodu knihy je stručné prohlášení, že dílo se vydává pro historické bádání a že cílem není propagace žádných politických názorů. Policejní prezidium naší televizi řeklo, že o případu policie ví a že se jím zabývá. Další podrobnosti ale nesdělilo.

reklama

reklama