VIDEO: Jen pár sekund ho dělilo od smrti: Cyklista přehlédl projíždějící vlak

Víc štěstí než rozumu měl holandský cyklista, kterého dělilo jen pár sekund od srážky s osobním vlakem. Nebezpečná situace byla zachycena na záznamu CCTV, který se okamžitě stal virálním. Informace přinesl server RT.
Jen pár sekund ho dělilo od smrti: Cyklista přehlédl projíždějící vlak
Jen pár sekund ho dělilo od smrti: Cyklista přehlédl projíždějící vlak
Facebook/Pro/Rail

reklama

Mladý holandský cyklista se doslova podruhé narodil. Jeho riskantní čin ho málem stál život. Když na své projížďce narazil na spadlé železniční závory, které signalizují projíždějící vlak, nezachoval se vůbec podle pravidel.

Spolu s kolem se dostal přes spadlé závory ke kolejišti a čekal, až projede nákladní vlak. Cyklista neměl ani nejmenší tušení, že se na železniční přejezd řítí z protisměru žlutý osobní vlak. Ten totiž muž nemohl kvůli nákladnímu vlaku zahlédnout.

 

Když proto projel nákladní vlak, cyklista se vydal přes přejezd, na který se ale řítil vlak osobní. Chyběly doslova vteřiny a vlak by muže srazil. Na záznamu je patrné, že v momentě, kdy si cyklista konečně osobního vlaku všimnul, zvýšil své tempo, aby se dostal z kolejí.

Ilustrační foto

Čína postaví první podmořský tunel pro vysokorychlostní vlaky. Má sloužit hlavně turistům

Železniční dopravce ProRail na svém Facebooku uvedl, že v Nizozemsku kvůli nehlídanému překročení železničních přejezdů přijdou o život zhruba dva lidi ročně. Naposledy se v Holandsku stal železniční přejezd osudným sedmačtyřicetiletému muži ze Santpoortu.

reklama

reklama