VIDEO: Jezdec Moto GP Pešek má zastavit umírání motorkářů

V roce 2018 zemřelo 91 motocyklistů, to je více než 40% nárůst oproti roku 2017. A letošní statistiky už teď vypadají hrozivě! Motocyklisté patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu. K posledním obětem patří i mladý motorkář, který zemřel v pondělí na Zlínsku.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kampaň: „LIMIT“ BESIP ve spolupráci s Lukášem Peškem ZDROJ: BESIP

reklama

Vysoká rychlost a v důsledku toho nezvládnutí pravotočivé zatáčky - to je zřejmě příčina nehody, při které na začátku týdne zemřel na silnici mezi Slavičínem a Petrůvkou mladý motorkář. Jeho stroj vyjel do protisměru a narazil čelně do osobního automobilu. Řidič neměl šanci na přežití.

BESIP teď přichází s kampaní, která chce poukázat na stále narůstající počet úmrtí na motorkách. Nejrizikovější skupinou jsou dle statistik především muži ve věku 35 - 50 let.

Bezpečnostní kampaň i klip staví na uznávané osobnosti

Příkladem je Lukáš Pešek, který špičkově ovládá rychlou jízdu na motocyklu. Ve svém oboru je úspěšným mužem, který dosáhl na nejvyšší příčky svého sportu. Je to ale díky tomu, že chce mít věci pod kontrolou a zná svůj LIMIT. Pešek je nejúspěšnější český závodník Moto GP a jako lektor učí bezpečnou jízdu na motocyklech. On sám říká: “nechoď za svůj LIMIT”, což je zároveň hlavní claim celé kampaně LIMIT. Každý účastník silničního provozu má svoji rodinu, a proto by také měl myslet na ni a chovat se tak, aby bezpečně dojel do cíle. Každý řidič by si měl uvědomil, že má své limity a proto by je neměl překračovat.

V sedle silného stroje je potřeba více přemýšlet, předvídat a předpokládat. Ale nejsou to jen řidiči motocyklů, kteří často stojí za dopravní nehodou. V kabině vozu může být ruch, jeho řidič může mít nahlas puštěné rádio, či být jinak rozptýlen. I ze strany řidičů automobilů je třeba předvídat a počítat s motorkáři, kterých v provozu přibývá.


 

reklama

reklama